Akce a slevy > Vyvažování kol WHEELO
 
 

Vyvažování kol WHEELO

                                                                                                                              

Ekonomiku provozu nákladních vozidel významně ovlivňuje cena a kilometrový proběh pneumatik. Pokud kolo vykazuje jakoukoliv míru nevyváženosti, kilometrový proběh se může výrazně snížit. 

Můžete vyvažovat několika způsoby:

1. Olověným závažím pevně umístěným na diagnosticky určeném místě. Ale... už částečným ojetím dezénu pneumatiky se kolo stane nevyváženým. Závaží by mělo být na jiném místě nebo mít jinou váhu. Závaží také někdy zcela odpadne z disku. Kolo je tedy nutno kontrolovat a převažovat a to znamená další náklady. K vyvážení je nutné technické vybavení - vyvažovačka, které patří k nejdražším položkám zařízení pneuservisu.

2. Různými vyvažovacími prášky a písky. Ale... Při každém uvedení vozidla do klidu se prášek sesype a teprve další jízdou a po dosažení určité rychlosti dojde k opětovnému vyvážení. Kolo jede tedy po tuto dobu nevyvážené, navíc některé hrubozrné písky mohou poškodit vnitřní pryž pneu natolik, že husticí vzduch může proniknout do struktury pneumatiky a tím znehodnotit kostru pro další využití, např.protektorování. Také pokud se do pneu dostane i malé množství vody či oleje (z kompresoru), prášek začne hrudkovatět a vyvažovací efekt je pryč.

3. WHEELO je "inteligentní" balanční pasta, která se nanese dovnitř pneumatiky pod běhoun. Pasta je nestékavé konzistence, proto je možno pastu nanést i do pneu, které nebudou ihned montovány. Pneumatika se běžným způsobem namontuje na disk, nahustí vzduchem nebo dusíkem a po montáži na osu je vozidlo připraveno k vyvážení. K tomu dojde samovolně při následné jízdě po ujetí 1-20km.

Z alternativních vyvažovacích metod  jediný systém WHEELO získal certifikát na funkčnost (!!!)    

(tento dokument je ke stažení v sekci download.).

Vibrace zapříčiněné nevyvážeností rozvibrují i hmotu WHEELO a ta se začne přemisťovat po vnitřním obvodu až do chvíle dosažení rovnovážného stavu.

Pasta neztuhne a reaguje přemístěním na každou změnu rovnovážného stavu a to po celeu dobu životnosti pneumatiky. Kolo jede stále perfektně vyvážené a pneumatika najede více kilometrů (plus 25až 32%).

Pasta nestéká ani při delší přestávce, funkci si zachovává i když se do pneu dostane při huštění voda (cca 2 dcl) a to vše při teplotách od minus 48°C do plus 120°C.

 

 

více na www.wheelo.cz

 
 
 
 
 
 
Novinky:
Spuštěna nová prezentace
 
 
 
 
batman